Blog Archives

Kolegji Zgjedhor miraton shpërndarjen e mandateve në qarqe, certifikon rezultatet.

Kolegji Zgjedhor i Shqipërisë ka miratuar shpërndarjen e mandateve në parlamentin shqiptar, duke u mbështetur në rezultatet më të fundit të Komisionit Qendror Zgjedhor dhe duke certifikuar praktikisht rezultatin zgjedhor, një akt që i hap rrugën parlamentit të ri për

Tagged with: ,
Posted in Kryesore, Zgjedhje 2013

Vendimi i KQZ ndryshon rezultatin e mëparshëm, i kalon PD-së mandatin e diskutuar në Lezhë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të Shqipërisë ka vendosur në favor të një ankese të Partisë Demokratike, duke i gjykuar të gabuara rezultatet paraprake në qarkun verior të Lezhës. Një mandat që më parë u ishte dhënë socialistëve tashmë u është

Tagged with: , ,
Posted in Kryesore, Zgjedhje 2013

Rezultatet e zgjedhjeve të ditura dhe të pranuara, por akoma të pazyrtarizuara

Një javë pas zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit, shqiptarët kanë mësuar fituesin e zgjedhjeve, por nuk kanë marrë akoma rezultatet zyrtare dhe akoma nuk dihet se kur procesi do përfundojë. Më shumë se dy muaj nga një konflikti politik parazgjedhor,

Tagged with: ,
Posted in Kryesore, Zgjedhje 2013

PS, LSI arrijnë marrëveshjen mbi postin e kryeministrit, kryetarit të parlamentit

Pasi korrën një fitore të thellë në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit, Partia Socialiste në opozitë dhe aleatja e saj kryesore, Lëvizja Socialiste për Integrim, kanë rënë dakord që kryetari i PS Edi Rama të jetë kryeministri i ri vendit

Tagged with:
Posted in Kryesore, Zgjedhje 2013

E majta drejt fitores zgjedhore mbresëlënëse në Shqipëri

Shqiptarët i dhurojnë një fitore të madhe opozitës të udhëhequr nga socialistët, duke larguar demokratët nga pushteti. Opozita shqiptare, e udhëhequr nga Edi Rama, po shkon drejt një fitoreje me diferencë të madhe mbi demokratët e kryeministrit aktual Sali Berisha,

Tagged with: ,
Posted in Kryesore, Zgjedhje 2013
Follow TCJE: Twitter Facebook

TCJE presentation

A different approach: Implementing a nonprofit media model, TCJE’s mission is to improve the quality of journalism in Albania, focusing on providing coverage that strengthens democracy, rule of law and human rights. More

Supporting quality coverage: Find out about our donors and partners and how you too can assist. More